Rossmann

Adres: Świętej Teresy Od Dzieciątka Jezus 109, 91-222 Warszawa

NIP: 7270019183 REGON: 470755007 KRS: 0000048967

Rozmowy kwalifikacyjne w Rossmann

Asystent Kierownika 2018-11-20 23:01 przez Karolina

Przebieg rekrutacji

Rozmowa odbyła się w pokoju hotelowym z dwiema Paniami z rekrutacji oraz Kierownikiem Regionalnym. Pani, która głównie ze mną rozmawiała, konkretnie przedstawiła wszelkie ważne informacje na temat pracy w tej firmie, druga nie odezwała się ani razu (wyglądało to tak, jakby miała siedzieć na boku i obserwować czy mówię prawdę czy nie), KR zadał jedno pytanie i odpowiedział na moje jedno i tyle. Przeprowadzona również scenka z motywowaniem pracownika.

Pytania

Jak motywuję pracowników, moje wymagania finansowe, doświadczenie, dlaczego odeszłam z poprzedniej pracy, czy szkoliłam pracowników, dlaczego chcę pracować w tej firmie, zainteresowania

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Kasjer Sprzedawca 2018-10-22 16:38 przez Gliwiczanka

Przebieg rekrutacji

Były dwa etapy. W pierwszym etapie wszystkie dziewczyny które były zaproszone na rozmowe siedziały przy stole i prowadząca puściła prezentacje na temat oferty, zarobków itp. Na początku umowa na okres określony 3miesieczny za 15zl brutto, nocka więcej płatna i to Twoja wola czy chcesz nockę czy nie, praca 8-9godz. Pod koniec uzupelnialysmy formularz; swoje dane i doświadczenie. Potem były rozmowy indywidualne sam na sam z prowadzaca. Po rozmowie odrazu mnie zaprosiła na drugi etap. Na drugim etapie jest prowadząca i kierownik regionalny. Na początku jest to samo co wczesniej. Powiedz coś o sobie itp. Miła rozmowa i odrazu mi powiedzialy że chcą mnie do pracy, do jakiego sklepu w Gliwicach i wysyłają na badania. Po badaniach masz szkolenie 5 dniowe na Zwyciestwa potem wysyłają cię tam gdzie już będziesz na stałe pracować eu. Uczą cię wszystkiego w bardzo dobrej atmosferze. Po szkoleniu jak mnie wysłali na mój sklep już fajnie nie bylo. Pracujesz 4,5,6 lub nawet 11 godz zależy od kierownik. Wciskając nocki nawet się nie pytają czy mozesz lub chcesz. O grafiku już nie wspomne. Inaczej było mówione na rozmowie a inaczej jest naprawde. Ja dałam wypowiedzenie to nigdy nie widziałam takiego chamstwa. Nie dogadasz się jak chcesz wcześniejszy termin. Więc zastanówcie sie.

Pytania

Powiedz coś o sobie, jakie masz doświadczenie że sprzedaza, czy mam prawojazdy, dlaczego Pani zrezygnowała z poprzedniej pracy.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę

Kasjerka 2018-10-10 06:45 przez Indianka

Przebieg rekrutacji

Rekrutacja odbyła się dwuetapowo. Pierwszy etap - telefoniczny, gdzie musiałam powiedzieć kilka zdań o sobie i swoich poprzednich miejscach pracy, a także jakie są moje oczekiwania względem Rossmanna. Drugi etap - spotkanie, podobnie jak podczas rozmowy telefonicznej, plus zadania.

Pytania

*kilka słów o sobie *poprzednia praca (obowiązki i dlaczego już tam nie pracuje) *oczekiwania wobec Rossmann *Jak zachęcę klientkę do zakupu wody mineralnej o poj. 0,5 l w cenie 1 zł? Odp. wg Pań rekrutantek: Zachęcam do zakupu wody mineralnej o poj. 0,5 l która ugasi pragnienie w tak upalne dni i zmieści się do każdej damskiej torebki.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Kasjer-sprzedawca 2017-11-09 12:34 przez pracownik

Przebieg rekrutacji

Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej w jednym z krakowskich hoteli. Zaproszonych zostało około 12 osób. Na początek prezentacja firmy i zasady pracy w firmie Rossmann. Proponowana stawka godzinowa to 17,60 brutto do tego około 210 zł premii za "niechorowanie" . Razem na rękę przy średniej ilości 141 godzin , 1911 zł. Do tego premia kwartalna za pozytywny wynik inwentaryzacji. Warunki płacowe "ładne" ale zatrudniają tylko na 3/4 etatu. Zapewnione masz 2 weekendy wolne (nie wiem jak jest w praktyce) i 4 razy w miesiącu musisz przyjść na nockę. Wszystko fajnie ale szkoda, że przy pełnej dyspozycyjności ze strony pracownika nie można dostać całego etatu, oraz nie można jakoś za bardzo mieszać z dyspozycyjnością mając te 3/4 etatu. Jedna z dziewczyn zapytała o 1/2 etatu ale też nie ma takiej możliwości ponieważ wszyscy pracownicy muszą być równo traktowani nie ważne czy mają małe dzieci, czy są studentami czy mają inne powody. Pomimo, że stawka godzinowa naprawdę ładna to trochę za mało tych godzin jak ktoś ma pełną dyspozycyjność a za dużo jak ktoś ma ograniczoną

Pytania

nie byłam na rozmowie twarzą w twarz ponieważ nie odpowiadał mi etat 3/4

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

kasjer - sprzedawca 2017-11-08 23:31 przez jwczps

Przebieg rekrutacji

Rekrutacja to dwa etapy. Będzie kilka kobiet, spotkanie będzie z gościem od rekrutacji. Generalnie będzie prezentacja, wypełnienie danych o sobie. Później będzie krótka rozmowa 5 minut i Pan od rekrutacji da znać do 16 czy nawet na rozmowie powie, żebyś przyszła kolejnego dnia na daną godzinę z kierownikiem regionalnym. No i na drugi dzień będzie z kierowniczką i nim spotkanie. Tam padną pytania i telefon do 16 tak lub nie.

Pytania

Dlaczego odeszłam z poprzedniej pracy. Jaki był zespół i kierownik w poprzedniej pracy. Dlaczego Rossmann, dlaczego moja osoba.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę

Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)